Podwójna słabość Caracali

Podwójna słabość Caracali opublikowano: 2016-10-12 00:07:29+02:00 fot. PAP/Leszek Szymański Opozycja brzytwy się chwyta, byleby tylko uderzyć w PiS. Teraz chwyciła się francuskiego helikoptera Caracal. Zawsze jakaś to zmiana. Po...
b27743fa760c46fd9902ef7c0a836ac2

Podwójna słabość Caracali

opublikowano:

fot. PAP/Leszek Szymański

Opozycja brzytwy się chwyta, byleby tylko uderzyć w PiS. Teraz chwyciła się francuskiego helikoptera Caracal. Zawsze jakaś to zmiana. Po nudnym serialu z Trybunałem Konstytucyjnym, jednodniowym filmie aborcyjnym z udziałem „Czarnych Kobiet”. pchanych „czarnymi intencjami” zabijania niepełnosprawnych płodów ludzkich, nawinął się pod rękę Caracal.

Opozycja wsiadła do niego i z wysokości swojej ignorancji otworzyła ogień do PiS. W ostatnich tygodniach najodważniejszym strzelcem stał się Schetyna Grzegorz. Wypalił pomysłem powołania sejmowej komisji śledczej, która wydusi od negocjatorów rządu Beaty Szydło wszelkie tajemnice handlowe, jakie stosowano podczas negocjacji z francuskim Airbusem oraz przykłady charytatywnych propozycji Airbus Helicopters.

To niezły pomysł Schetyny, bo przy okazji ujrzą światło dzienne uniki byłego szefa MON, jednego z liderów Platformy Klicha i jego następcy Siemoniaka. Obydwaj, wbrew żywotnym interesom armii i najwyższego jej dowództwa, odrzucali sprzęt amerykański kosztem nieznanych i niesprawdzonych w warunkach bojowych francuskich Caracali. Za to podobno estetycznie ładnie komponowały się z pokonującym szybko duże odległości na szynach „Pendolino”, gdzie serwowano też pachnące kotleciki.

O słabości Caracali przekona się wreszcie opozycja, które szybko spostrzec powinna, że to za kiepski sprzęt, by z jego pomocą dało się wygrać wojnę z PiS.
.

Zdjęcie Jerzy Jachowicz

autor: Jerzy Jachowicz

Dziennikarz śledczy i publicysta. W latach 1989 – 2005 pracował w Gazecie Wyborczej, później w Newsweeku i Dzienniku. Do 28 listopada 2012 współpracował z tygodnikiem "Uważam Rze". Obecnie publikuje w tygodniku "wSieci".

Interesujący artykuł?

Tweetnij ');

KATEGORIE
Polska
TŁUMACZ TEKST
Zapisz się na listę mailingową!

PODOBNE ARTYKUŁY